niedziela, 22 października 2017

Fotografia - hobby czy moda?

Fotografia - hobby czy moda?


Autor: Dariusz Krajszewski


Artykuł traktujący o fotografii jako coraz bardzije popularnym hobby. Obecnie fotografia stała się bardzo modna ze względu na taniejący profesjonalny sprzęt ftograficzny. Ludzie uwielbiają pstrykać zdjęcia i kupują zaawansowany sprzęt, ale czy jest to prawdziwa fotografiia? Czy tylko pstrykanie zdjęć, bez próby ukazania czegoś...


Dzisiaj fotografia wydaje się być coraz popularniejsza nie tylko wśród profesjonalistów. Wiele osób amatorsko i hobbystycznie podchodzi do fotografii. Technologia cyfrowa jest na coraz to wyższym poziomie. Z tego powodu fotografia cyfrowa wypiera fotografię analogową. Podstawową superlatywą, którą posiada fotografia cyfrowa jest obróbka zdjęć w programach graficznych. Prócz zalety którą jest obróbka zdjęć, wielkim plusem jest również opcja podglądu zdjęć na komputerze, czego na pewno fotografia analogowa nam nie dawała. Pamiętam jeszcze czasy gdy żeby zobaczyć zdjęcia, trzeba było całe filmy wywoływać. To oczywiście znacznie zwiększa koszty z nią związane. Poza tym wiele zdjęć i tak szło do śmietnika.

Obecnie fotografia cyfrowa pozwala pstrykać do woli. Również aparaty są już na każdą kieszeń. Nawet zakup cyfrowej lustrzanki jest możliwy dla przeciętnego Polaka. Bariery finansowe związane z fotografią jako hobby odeszły już w zapomnienie. Wyposażeni w profesjonalny sprzęt amatorscy fotografowie ruszają na podbój okoliczny plenerów. Jest to bardzo przyjemne i miłe hobby, i nie trzeba od razu być specjalistą, by fotografia sprawiała nam przyjemność. Oczywiście są różne typy ludzi pasjonujących się fotografią. Jedni pstrykają co popadnie, inni kupują super aparaty tylko po to by je posiadać i pochwalić się przed znajomymi. Są jednak tacy, którzy poważnie traktują to hobby, a fotografia jest dla nich formą spełnienia, czy też wyrazu artystycznych zapędów.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz