niedziela, 22 października 2017

Plenerowa fotografia ślubna

Plenerowa fotografia ślubna


Autor: ayashi


W ostatnim czasie podejscie do fotografii ślubnej gruntownie się zmieniło, głównie dzięki świadomości samych klientów.
Pary młode nie chcą już sztucznych i pretensjonalnych zdjęć w warunkach studyjnych, na staromodnych tłach i z kiczowatymi rekwizytami.


Dlatego też fotografię studyjną wyparła fotografia plenerowa, która wymaga pewnego zaangażowania, pomysłowości i charyzmy od pary młodej, ale również i od fotografa.


Nade wszystko odradzamy wykonywanie wymyślnych sesji plenerowych w dniu ślubu. Pośpiech i nerwy towarzyszące nam w tym ważnym dniu, nie pozwolą nam na odpowiednie skupienie i rozluźnienie, tak bardzo potrzebne do wykonania dobrych zdjęć ślubnych. Pół godziny w nerwowym pośpiechu między ceremonią, a weselną zabawo to stanowczno zbyt mało czasu na profesjonalną sesję plenerową. Zdjęcia ślubne robione w pośpiechu nie mogą być udane.

Kolejnym argumentem będą oczywiście goście, którzy będą musieli długo czekać na przyjazd pary młodej i pierwszy toast. Dobry plener trwa przynajmniej dwie godziny, dlatego nie bardzo można go wykonać w dniu ślubu.

Jeśli jednak nie mamy wyboru, choćby z powodu wypożyczania sukni. I sesja musi się odbyć w tym samym dniu, warto zadbać aby nasze zdjęcia robił profesjonalny fotograf ślubny. Z całą pewnością będzue on potrafił wpleść

Z pewnością profesjonalny fotograf ślubny, będzie potrafił zorganizować zdjęcia plenerowe w zależności od ilości wolnego czasu, między błogosławieństwem, a ślubem lub między ślubem, a wesele.

Niezależnie od dostępnych plenerów, dobry fotograf ślubny powinien wykonać kulka ujęć - np. ze świadkami czy rodzicami przy lampce szampana. Kilka "plenerowych" zdjęć może też wykonać podczas zabawy weselnej w ogrodzie, pokojach domu weselnego czy restauracji, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy słońce zachodzi bardzo późno. W takim przypadku dobrze byłoby wynając salę w jakimś malowniczym miejscu, np. pałacyku, czy zadbanym parku z jeziorem.

Wyboru miejsca na plener jest przeogromny. Najlepiej dokonać go konsultując się ze swoim fotografem ślubnym, ponieważ on najlepiej będzie wstanie ocenić perspektywę i światło w danym miejscu.
Warto zdecydować się na kilka różnych miejscy, aby sesja stała się bardziej róźnorodna i efektowna. Aby fotografie ślubne były niebanalne, warto pomyśleć o wspólnych zainteresowaniach i pasjach. Sesja miłośników koni będzie ciekawa w stadninie, żeglarzy w porcie jachtowym, czy na pokładzie żaglowca, fanów lotnictwa w aeroklubie. Mogą to być zdjęcia na waszym motorze, rowerach, rolkach, w uprzęży do wspinaczki. Pomysły są po prostu nie ograniczone !
Nie ma obowiązku, aby pary młode były w strojach ślubnych, a panna młoda w welonie i kombinezonie narciarskim na pewno zapisze się w pamięci na długie lata.

Czasami pomysł na zdjęcia plenerowe pojawiają się zupełnie nieoczekiwanie. Fotograf ślubny powienien pamiętać, że każda para młoda jest inna. Jedni czują się dobrze podczas zdjęc w zupełnie niestandardowych miejscach, jak np. budynek starej cementowni czy spontaniczny plac zabaw, a inni wolą jednak eleganckie wnętrza np w zabytkowym pałacu.

I na koniec najważniejsze! Wybierając się na sesję plenerową, weźcie ze sobą tylko dobry humor i uśmiech na twarzy. Taka sesja to nie tylko zdjęcia, ale i dobra zabawa!


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz