poniedziałek, 23 października 2017

Fotografia ślubna - aspekty pleneru

Fotografia ślubna - aspekty pleneru


Autor: ayashi


Jeśli chcesz na prawdę dobrze zapamiętać ten jedyny i wyjątkowy dzień, jakim jest twój ślub, oraz sprawić by faktycznie taki był. Profesjonalna fotografia ślubna na pewno Ci w tym pomoże.


Organizowanie sesji zdjęciowych w plenerze są niesamowitą pamiątką, która pozwala uwydatnić unikalną atmosferę ślubu. Warto więc nie tylko pamiętać o pięknej sukni i dobrej wizażystce, ale również trzeba pamiętać o dobrym fotografiku ślubnym i dobrze zaplanowanej sesji plenerowej.

Na początek zastanówcie się nad wyborem miejsca pleneru, powinien on pasować do waszych upodobań czy stylu bycia.
Rozróżniamy kilka stylów sesji plenerowych:
- styl klasyczny/elegancji - miejsce: pałac, park
- styl romantyczny - miejsce: plaża, łąka, molo
- styl retro - miejsce: zabytkowy hotel, ruiny, stare fabryki
- styl modern - miejsce: centrum miasta, nowoczesne wnętrza, galerie handlowe
- styl pop - miejsce: wesołe miasteczko

Pomysłów na zdjęcia ślubne jest naprawdę wiele. Warto spróbować czegoś nowatorskiego. Sprawdzone i klasyczne opcji są często bardzo monotonne, dlatego warto wziąść pod uwagę inną aranżację. I dzięki niej wytworzyć wyjątkową atmosferę zdjęć ślubnych.

Naturalnie, nie tylko ciekawe miejsce składa się na dobre zdjęcia ślubne - najważniejszy jest oczywiście profesjonalny fotograf ślubny, który posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie.
W dzisiejszej fotografii ślubnej, dużą rolę odgrywa obróbka fotograficzna zdjęć. Wiele zależy od umiejętności oraz poczucia estetykii fotografa, łatwo "przedobrzyć" z efektami cyfrowymi.

Kolejnym ważnym aspektem przy planowaniu sesji jest jej termin. Trzeba wziąść pod uwagę wiele czynników. Dobrze jest sesjie przełożyć na inny dzień niż, dzień ślubu. Wyjątkowe zdjęcia ślubne otrzymamy tylko w spokojnej i luźnej atmosferze. Nerwowość dnia ślubu nie sprzyja zdjęciom plenerowym, trzeba wziąśc pod uwagę ze sesja plenerowa trwa ok 2 godzin, w zależności od tego jakie chcemy otrzymać efekty.

Oczywiście nie zapominajmy o fotograficznym reportażu z dnia ślubu i wesela. Sesja zdjęciowa jest elementem wykreowanym, natomiast reportaż jest to niepowtarzalna chwila i moment. Dlatego liczy się intuicja, poczucie chwili i uchwycenia właściwych momentów w profesjonalny sposób.

Podsumowując, jeżli zależy nam, aby nasz ślub pozostał wyjątkowy nie tylko w naszych wspomnieniach, warto przemyśleć wszystkie szczegóły związane z wyborem dobrego fotografa ślubnego.


Fotograf ślubny Katowice

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz