poniedziałek, 23 października 2017

Jak wybrać fotografa?

Jak wybrać fotografa?


Autor: TriPhoto Agency Fotografia Ślubna


Wybór fotografa na ten wspaniały dzień może trwać bardzo długo. Wiele rozmów, przeglądanie portfolio - to ciężka robota, ale warto mieć ładne zdjęcia, aby pokazać jak bardzo się kochacie rodzinie albo znajomym.


Dobór profesjonalisty wymaga wytrwałości i poszukiwań. Kompetencje, pomysłowość, pasja, zdjęcia ze stylem i klasą - to cechy stosownego fotografa.

Bardzo istotnym elementem dla pary młodej do omówienia przy planowaniu ich ślubu, jest fotograf ślubny. Ponieważ zdjęcia pozostaną na zawsze, dobrze jest omówić z fotografem na co skierować uwagę. Istnieje parę istotnych elementów przy selekcji fotografa, z pominięciem wyglądu zdjęć...

RODZAJ FOTOGRAFII.

Każdy fotograf ślubny jest różny, jeżeli chodzi o wachlarz i styl fotografii, które robi. Jeżeli para szuka pewnego stylu, takiego jak np. fotografia ślubna czarno-biała, ważne jest by na początku porozumieć się czy dany fotograf "wyczuwa" ten styl. Powinno się również skierować uwagę, na to jakie zdjęcia wybierają różne pary - lub po prostu zdać się na fotografa i jego intuicję.

JAKI JEST FOTOGRAF.

Ważne jest również by zwracać uwagę na indywidualność fotografa i jego elastyczność. Ponieważ jest to wyjątkowy dzień dla pary młodej, powinno się dopasować czas w jakim będą robione zdjęcia ślubne, żeby sfotografować najważniejsze momenty. Pomoże to zapewnić, że cały dzień przejdzie bezproblemowo, jak to tylko możliwe.

ZA CO PŁACIMY?

Przy doborze fotografa do obsługi ślubu, dobrze jest wiedzieć co opłacamy. Czy jest to tylko reportaż z ceremonii i wesela czy też zdjęcia plenerowe. Trzeba też uzgodnić jak dużo czasu pragniemy przeznaczyć np. na przygotowania czy na sesję w plenerze. Możliwe jest dodatkowo uzgodnienie z fotografem, że przygotuje album, wydrukuje zdjęcia lub zrobi pokaz na DVD.

BUDŻET.

Następującym czynnikiem, jaki należy rozważyć w odniesieniu do fotografii ślubnej, to jak dużo wszystko będzie kosztować przyszłą pannę młodą i pana młodego. Dla wielu par, ślub to stricte wyznaczony budżet, w którym się muszą zmieścić a w nim wliczyć fotografa. Zadając pytanie o cenę na początku, unikniemy straty czasu związanej z przekroczonym budżetem, a jeżeli koszt będzie odpowiednia możemy wstępnie zarezerwować już termin.

Uważny wybór fotografa ślubnego jest bardzo istotnym czynnikiem w procesie przygotowywania ślubu. Para chce mieć pełne przekonanie, że fotograf absolutnie odda nastrój tego dnia i zrobione zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na całe życie...


Bartosz, fotograf ślubny Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz