niedziela, 22 października 2017

Współczesna fotografia reklamowa

Współczesna fotografia reklamowa


Autor: Rafał Turek


Usługi współczesnego studia fotograficznego zajmującego się fotografią reklamową to już nie tylko samo „zrobienie zdjęcia” Studio chętnie organizuje pracę od projektowania graficznego począwszy, poprzez skład i przygotowanie do druku a na wszelkich formach druku skończywszy.


Studia fotograficzne oferują produkcję sesji zdjęciowych od koncepcji do końcowej realizacji. Klienci studia są świadomi potrzeb profesjonalnego marketingu. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, co zapewnia najlepsze rozwiązania dla każdego pomysłu klientów. Studio wspiera firmy w standardowych formach fotografii reklamowej poprzez zdjęcia produktowe, packshotowe i aranżowane, z przeznaczeniem do materiałów reklamowych, tj. katalogów, folderów, ulotek, plakatów, kalendarzy, standów, bannerów, roll’upów czy do Internetu.


Agencje modelingowe korzystają z usług studia z zakresu prezentacji modeli do swoich baz, banków twarzy. Aktorzy wykonują headshoty w plenerze i oczywiście w warunkach studyjnych. Fotografia na potrzeby portfolio pomaga w castingach. Dobre zdjęcia są często kluczem do kariery niejednego modela czy aktora. A tylko profesjonaliści potrafią pomóc w kreacji odpowiedniego wizerunku. Odpowiednia atmosfera podczas sesji jest równie ważna jak nazwisko fotografa.


Sztuką jest zaprezentowanie żywności, jedzenia w sposób apetyczny, plastyczny i ze smakiem. Fotografii jedzenia towarzyszą food styliści, którzy swój warsztat stylistyczny wzmacniają niejednokrotnie wieloletnim doświadczeniem z branży gastronomicznej. Wielu z nich zapewnia, że stylista nie oznacza dobrego kucharza i odwrotnie, ale kto by nie chciał nacieszyć oczu wspaniałymi kompozycjami z jedzenia i nabrać ochoty na więcej?


Studio dokumentuje wydarzenia i imprezy kulturalne. Reportaże często towarzyszą spotkaniom firmowym. Fotografia korporacyjna zarządów, pracowników czy siedziby firmy tworzona jest na potrzeby działów marketingów i PR. Studio często proponuje zdjęcia plenerowe, które są idealną odskocznią od biurowego wizerunku firm i ich pracowników.


Fotografia reklamowa architektury, wnętrz i budynków jest także swoistą formą prezentacji firm i ich dorobku a zdjęcia nocne szczególnie podkreślają i wydobywają charakter architektury.


Fotografia reklamowa

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz